Hazır Script Nedir, Nasıl Kurulur(detaylı)

Nursen

Paylaşımcı Üye
Hazır Script Nedir ?

Yepyeni bir sitemiz olsun istediğimizde, ilk başvurduğumuz kapı, hazır sistemlerdir. şayet bizleri günlerce sürecek olan kodlama ve tasarım yükünden kurtarmaktadırlar. ve Piyasalar da free (ücretsiz) olarak tabir edilen nitelikte yüzlerce hazır sistem bulmak hiç de zor değildir. Bunlardan başlıcaları;

• Platform olarak forum kurmak istediğinizde smf, phpbb, mybb, webwiz gibi scriptleri kullanırız.
  • Blog sitemiz olsun istediğimizde ise, ilk müracaat noktamız wordpress olur. (Buna nazaran piyasada wordpress üzerine blog sistemi yok.)
  • portal biçimı bir sitemiz olmasını istediğimizde ise, php nuke, joomla, mydesign portal şeklinde sistemler işimizi görecektir.
  • e-tecim sistemlerinde ise tartışmasız oscommerce bir numaradır.
Şu ana kadar söz ettiğim scriptler web piyasasında popüler olarak kullanılan ve ücretsiz sistemlerdir. Ücretli olanların en başlangıcında, vbulletin forum sistemi gelmektedir. Emsalsiz piyasadaki en popüler forum sistemi vbulletin’dir. Lisans ücreti ve kullanım koşulları ile ilgili malumat almak isteyenler purchase adresini ziyaret edebilirler. Her türlü projenizde rahatlıkla kullanabileceğiniz güvenilir sistemlerden bir tanesidir.

Ticari projelerinizde kullanmak için ben listeye oscommerce e-tecim sistemini de ekledim sadece, büyük bir şirket iseniz ya da efsunk bir proje fikriniz var ise, oscommerce kullanmanızı öneri etmem, ben değil bir oldukca kişi öneri etmeyecektir. Çünkü ücretsiz olarak dağıtımı yapılan ve her insanın kaynak kodlarına ulaşabileceği bir sistemi kullanmak, sisteminizin güvenilirliği açısından pek sağlıklı olmayacaktır. Sistemde herhangi bir açık tespit edildiğinde, sizin sisteminizin güvenliği de risk altına girecektir.

hazır script kurulum

Hazır script sistemler bu listedekilerden ibaret değil!

Genel olarak Piyasada sıkça kullanılan ve ücretsiz olan birkaç sistemi vermek istedim. Bu tarz şeylerin haricinde ücretsiz olarak dağıtılan ama yaygınlaşmamış ve ücretli olarak dağıtılan bir oldukça hazır script mevcuttur. Yazının ilk bölümünde söz ettiğim vbulletin hazır forum scripti bunlardan bir tanesidir.

Yaşamış olduğunuz şehir için küçük bir haber sitesi açmak istiyor olabilirsiniz. Bunlar için hazır sistemlere güvenmiyorsanız ve bütçeniz de iyi ise, ana sayfa / haber sistemi adresindeki hazır sistemden faydalanabilirsiniz.

Yeniden aynı amaca haiz olup, bütçeniz kısıtlı olabilir. Burada sizlere asp ile yazı kodlar, makaleler, download, bağlantılar türkiye’nin programlama merkezidir. script ile ilgili detaylı bilgi ve indirme adresini bulabilirsiniz.

Tekrar bayağı ustalaşmış bir sistem olan, ancak piyasada pek de yaygın olarak kullanılmayan vivvo hazır portal sistemi, 195 usd’lik lisans ücretiyle, portal scripti olarak satışa sunulmuştur. Aktif adresi, vivvo :: news content management systemtir. Genel Anlamda Script ile ilgili bilgi almak ve öngörünüm için resmi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar