WordPress Eklenti Kurulumu ( Eklenti Yükle Yöntemi İle )

Nursen

Paylaşımcı Üye
Ücretli wordpress temaları wordpress.org eklenti veritabanına kayıtlı olmaz. Sadece ücretsiz wordpress eklentileri wordpress.org’a kayıtlı olur.

Dolayısı ile bir ücret karşılığında ya da gibi yerlerden aldığınız eklentiler için wordpress eklenti yükleme işlemini sadece bu ve 3. yöntem ile gerçekleştirebilirsiniz.

Zaten bu yüzden de wordpress’te manuel olarak eklenti kurulumu için bir seçenek mevcut. Ben de bu adımda tam olarak size o seçeneği anlatacağım.

1-Öncelikle sitenize yüklemek istediğimiz wordpress eklentisini bilgisayarınıza indirin. ( .Zip formatında ) ve ardıdan Admin Paneli >> Eklentiler >> Yeni Ekle sekmesine gidin ve en üstte bulunan Eklenti Yükle butonuna tıklayın.

Wordpress Eklenti Kurulumu Eklenti Yükle

WordPress Eklenti Kurulumu Eklenti Yükle
2-Karşınız alttaki resimde olduğu gibi bir ekran çıkacaktır. Bu ekrandan Dosya Seç kısmına tıklayın ve zip formatında bilgisayarınıza indirdiğiniz eklentiyi seçip, Hemen Yükle butonuna tıklayın.

Wordpress Eklenti Kurulumu Dosya Seç

WordPress Eklenti Kurulumu Dosya Seç
3-Ardıdan wordpress size eklenti kurulum sürecini adım adım gösterecektir. Ve wordpress eklenti yükleme işlemi başarı ile tamamlandığında ise son adım olarak ekranda çıkan Eklentiyi Etkinleştir butonuna tıklayarak, eklentiyi aktif hale getirin.

Wordpress Eklenti Kurulumu - Yüklenen Eklentiyi Etkinleştirme

WordPress Eklenti Kurulumu – Yüklenen Eklentiyi Etkinleştirme
4-Kurulumunu yaptığınız eklentinin yönetim paneline ise, Eklentiler >> Yüklü Eklentiler sekmesinde, yüklediğiniz eklentinin isminin hemen altında bulunan Settings ya da General Settings butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Wordpress Eklenti Ayarları Sayfasına Git

WordPress Eklenti Ayarları Sayfasına Git
İşlem bu kadar ! WordPress eklenti ekleme işlemini başarı ile gerçekleştirdiniz. Bir sonraki adım ise, eklentinin yönetim paneline gidip, eklenti ayarlarını yapmak olacaktır.

Her eklentinin kendine özgü, farklı bir yönetim paneli olduğu için bu adıma bu yazımda yer vermem mümkün değil.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar