WordPress Eklenti Kurulumu ( Eklenti Arama Kutusu Yöntemi İle )

Nursen

Paylaşımcı Üye
WordPress eklenti kurulumu için en kolay yöntem wordpress’in “Eklentilerde Ara” kısmı ile yapılan kurulumlardır.

Tabii bir de bu yöntem ile wordpress eklenti kurulumu gerçekleştirmek istiyorsanız, kurmak istediğiniz eklentinin mutlaka wordpress.org’a kayıtlı bir eklenti olması gerekiyor.

1-Öncelikle WordPress Admin Paneli >> Eklentiler >> Yeni Ekle sekmesine gidin. Ve açılan ekranın en sağ üst kısmında yer alan Eklentilerde Ara kısmına, sitenize yüklemek istediğiniz eklentiyi yazın.

Eklentilerde Ara ile WordPress Eklenti Kurulumu

Eklentilerde Ara ile WordPress Eklenti Kurulumu
2-Aratmanızın sonucunda yüklemek istediğiniz eklenti karşınıza çıkacaktır. Bu noktada ( yukarıdaki resimde 3 ) Hemen Yükle butonuna tıklayın.

Wordpess Eklenti Etkinleştirme

Wordpess Eklenti Etkinleştirme
3-Hemen Yükle butonuna tıkladıktan sonra “Yükleniyor…” butonunu göreceksiniz. Tabii eklenti kurulumu gerçekleştikten sonra bir de yüklediğiniz eklentiyi etkinleştirmeniz gerekiyor. Onun için de Etkinleştir butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

4-Kurulumunu yaptığınız eklentinin yönetim paneline ise, Eklentiler >> Yüklü Eklentiler sekmesinde, yüklediğiniz eklentinin isminin hemen altında bulunan Settings ya da General Settings butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Wordpress Eklenti Ayarları Sayfasına Git

WordPress Eklenti Ayarları Sayfasına Git
İşlem bu kadar ! WordPress eklenti ekleme işlemini başarı ile gerçekleştirdiniz. Bir sonraki adım ise, eklentinin yönetim paneline gidip, eklenti ayarlarını yapmak olacaktır.

Her eklentinin kendine özgü, farklı bir yönetim paneli olduğu için bu adıma bu yazımda yer vermem mümkün değil.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar