En İyi 5 Bitcoin Madencilik Havuzu (Mining Pools)

CoinBTC

Çalışkan Üye
Katılım
11 Mar 2018
Mesajlar
200
Beğeniler
0
1-) Antpool
Çin merkezli Bitmain Technologies’e ait maden havuzudur.Antpool tüm blokların %25’ni oluşturur en popüler ve büyük bitcoin madencilik havuzudur.Kullanıcılarına PPLNS(%0 ücret) ve PPS (%2.5) arasında seçim yapabilme avantajı sağlamaktadır.

İki faktörlü kimlik doğrulama, cüzdan güvenlik önlemleri gibi çeşitli güvenlik seçenekleri de mevcuttur. Kurumsallaşmış havuzlardan biri olan Antpool, Bitcoin madenciliği yeni başlayanlar için güvenilir bir seçenektir.

Avantajları:

PPLNS ve PPS ödül çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz
Yeni başlayanlar kullanıcılar için kolay ve sade bir arayüz
İki faktörlü kimlik doğrulama da dahil olmak üzere pek çok güvenlik seçeneği
Dezavantaj:

Büyük bir madencilik havuzu olması nedeniyle ödemelerde orantılı olarak düşüktür.
2-) F2Pool
Diger ismi DiscusFish olarakta bilinen Çin merkezli şirketir.2013 yılında faliyete geçen F2Pool %14 hash oranına sahip ikinci en büyük bitcoin madencilik havuzudur.PPS ödül sistemi kullanan F2Pool %4 gibi yüksek komisyon oranına sahiptir

Bitcoin’e alternatif F2Pool ,Litecoin(LTC),Zcash(ZEC) gibi kripto coin sunucularına sahiptir.Çin merkezli diğer madencilik havuzlarının aksine İngilizce ara yüze sahiptir.Günlük otomatik ödeme seçeneği bulunan havuz minimum 0.001 BTC çekme imkanı sunar.

Avantajları:

LTC, ETH ve ZEC gibi alternatifler
Düşük ödeme eşiği
Dezavantajları:

Yüksek komisyon ücretleri
3-)Eligius Eligius
2011 yılında Abd’de kurulan ilk Bitcoin maden havuzlarından biridir.Havuza kayıt yaptırmadan katılmak mümkündür Havuz, toplam hash oranının sadece % 1’ini kontrol ediyor diğer havuzlara nispeten daha küçük olan Eligius’un en önemli avantajlarından biri komisyon ücretin olmamasıdır. Kullanıcılar blok ödülünün % 100’ünü alır. Eligius, minimum çekim miktarı 0.04 BTC’dir ve PPS ödül sistemi mevcuttur. Ayrıca Bitcoin dışında Eligius, Namecoin’in (NMC) kazılmasına imkan tanır.

Avantajları:

Herhangi bir kayıt işlemi gerekli olmadığı için katılmak kolaydır
madencilerden hiçbir işlem ücreti talep edilmez
alternatif kriptocoin sunar (Namecoin)
Dezavantajları:

Ölçek olarak küçüktür
4-)BW POOL
2014 yılında Çin’de kurulan havuz tüm blok üretiminin %5 sahiptir.

5-)Slush
Çek Cumhuriyet’i merkezli havuz tüm blokların %3’ne sahiptir ölçek olarak en büyükleründen biri olmamasına rağmen en popüler havuzlardan birisi diyebiliriz
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst