Anahtar Kelime Bulma: En İyi Ücretsiz 5 Anahtar Kelime Bulucu

Nursen

Paylaşımcı Üye
Katılım
24 Nis 2020
Mesajlar
1,046
Beğeniler
5
Anahtar Kelime Bulma

Anahtar kelime bulma yöntemleri, içeriğinize en uygun anahtar kelimenin bulunmasını sağlar. Anahtar kelime bulma ve anahtar kelime analizi Site İçi SEO’nun en önemli kısımlarından biridir. İçerik oluştururken kişilerin temel olarak başvurdukları yöntemler anahtar kelime bulma araçlarıdır. Bu araçlar içerisinde hiç şüphesiz en çok kullanılan araç Google Keyword Planner olmaktadır. Ancak bu araçlara talep yoğun olduğu için piyasada onlarca araca rastlamak mümkün. Bu yazımızda anahtar kelime bulma yöntemleri ve anahtar kelime bulurken işinizi kolaylaştıracak anahtar kelime bulma araçlarını sizlerle paylaşacağız. Bu sayede içeriğinizi oluştururken hem odak anahtar kelimenizi hem de uzun kuyruklu anahtar kelimeleri (Long Tail Keyword) kadar kolaylıkla bulabileceksin.

En İyi Ücretsiz 5 Anahtar Kelime Bulucu
Anahtar kelimelerinizin iyi bir şekilde tespit edilmesi ve içerik içerisinde doğru bir şekilde kullanılması açısından önemlidir. Sizin için aşağıda sıralayacağımız ücretsiz anahtar kelime bulucular ile en doğru anahtar kelimeleri tespit ederek içerikleriniz ile arama sonuçlarında üst sıralarda yer alacaksınız.

1- Google Anahtar Kelime Planlayıcı
Anahtar kelime bulma denildiği zaman hiç şüphesiz akla ilk gelen araç Google Keyword Planner gelmektedir. Gerçekçi verilerle birlikte anahtar kelime araştırması yapabileceğiniz bu Google aracı ile hedef kitlenize, bulunduğunuz sektöre, bölgeye veya ülkeye göre filtreleme yaparak anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz. Aracın nasıl kullanıldığına dair detaylı tüm bilgilere blogumuzda yer alan adlı makalemizden ulaşabilirsiniz.

google anahtar kelime planlayıcısı


2- Moradam Anahtar Kelime Üretici
, Moradam’ın ücretsiz olarak hizmete sunduğu araçlardan yalnızca biridir. Anahtar kelime üreticiye ilgili bir anahtar kelime yazdığınızda ve bul butonuna tıkladığınızda hedef anahtar keliminize benzeyen kelimeleri arama hacmine göre sıralamaktadır. Araç sıralama yaparken en çok aranan kelimelerden en az aranan kelimelere doğru sizlere sıralama yapar. Yani en üst sırada yer alan kelime en çok aranan kelime olurken en altta yer alan kelime en az aranan kelimedir.

moradam anahtar kelime üretici


anahtar kelime üretici


3- Ubersuggest
Ubersuggest, farklı dil seçenekleri hizmet veren anahtar kelime buluculardan biridir. Belirlediğiniz anahtar kelimenizi arama kısmına yazdıktan ve arattıktan sonra hedef anahtar keliminize benzer diğer anahtar kelimeleri size sunar. Ayrıca arama seçeneklerinde web, image, shopping, news ve Youtube seçenekleri de yer alamaktadır.

Ubersuggest


4- WordStream
WordStream, her ay düzenli olarak interneti tarayan ve veritabanını güncelleyen bir araçtır. Bu sayede devasa bir anahtar kelime veritabanına sahiptir. Araç üzerinden anahtar kelime bulmak oldukça basittir. Yapmanız gereken öncelikle hedef anahtar kelimenizi Search kısmına yazmak. Ardından sektör ve dil seçimi yaparak kolayca anahtar kelime listesine ulaşabilirsiniz.

Wordstream


5- Anahtar Kelime Aracı
Keyword Tool, 750’den fazla uzun kuyruk anahtar kelimeyi listeleyen anahtar kelime bulucudur. Ayrıca en güncel ve en gerçekçi verileri de sunar. Herhangi bir hesap oluşturmadan ücretsiz olarak aracı kullanabilirsiniz.

anahtar kelime aracı


Anahtar kelime bulma yöntemleri içerisinde bu yazımızda anahtar kelime bulucu olarak adlandırılan araçları sizlerle paylaştık. Eğer herhangi bir araç kullanmadan anahtar kelime bulma ve anahtar kelime araştırması yapmak istiyorsanız başlıklı yazımızdan diğer yöntemlere göz atabilirsiniz.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst