Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

DigiByte Nedir ?

Katılım
7 Mar 2018
Mesajlar
248
DigiByte Nedir ?
DigiByte ™ DGB, Bitcoin’den esinlenerek hızla büyüyen, dünya çapında yerinden olmayan ödeme ağı ve dijital para birimi. DigiByte, internet üzerinden PayPal ve Western Union gibi paraları taşımanıza izin verir ancak yıldırımdan hızlı işlemler de dahil olmak üzere birçok gelişme sağlar. DigiBytes’i gerekli kayıt, kayıt veya gizlilik ücreti olmaksızın birkaç saniye içerisinde dünyanın herhangi bir DigiByte adresinden gönderirsiniz veya alırsınız.

DigiByte Vizyonu
DigiByte’in internetten, mağazadan veya kişiden kişiye çok az veya hiç ücret ödemeden iyi ve hizmetleri hızlıca ve kolayca alıp satabilmesi için milyonlarca insanın kullandığı merkezi olmayan bir ödeme ağı ve dijital para birimi haline gelmeyi düşünüyoruz.

DigiByte: Ödeme ağındaki tüm DigiByte ağı veya tek bir para birimi birimini ifade eder. 21 yıl boyunca 21 milyar DigiByt oluşturulacak.

Blok: 30 saniyelik bir zaman dilimi içinde DigiByte ağı üzerinden gönderilen tüm işlemlerin gruplanması. Bir bloğu tarihteki belirli bir noktadaki tüm DigiBytes’lerin adres yerlerini listeleyen bir excel e-tablosu olarak düşünün. Her blok, madencilik adı verilen bir süreçle ağ üzerinde keşfedildiği için yeni DigiBytes dolaşıma girdi.

Madencilik: Madencilik, işlemler ağ üzerinde nasıl işlenir. DigiByte ağındaki işlemlerin işlenmesine yardımcı olmak için masaüstü, dizüstü bilgisayar veya cep telefonu işlem gücü kullanan ve bağış yapan herkes madencidir. DigiByte, yeni başlayanlar için 3 tıklama madenciliği yazılımımızla bu işlemi daha da kolaylaştırdı.

Blockchain: DigiByte blok zinciri, şebekede keşfedilen tüm blokların tüm geçmişi ve dolayısıyla şebekede yapılan tüm işlemlerdir. Her blok ilerleme blokunu, başlangıç ***8203;***8203;noktası bloğu olarak bilinen ağın başına kadar geri atar. Blokları (elektronik tablolar) birbirine bağlamak suretiyle, tüm güncel DigiByte sahipliğini doğru, güvenli bir şekilde muhasebeleştirme merkezi olmayan konsensüs ile yapılır.

Güvenlik: DigiByte son derece gelişmiş beş şifreleme algoritması kullanmaktadır.

Hız: DigiByte işlem bildirimleri 1-3 saniye içinde gerçekleşir, bloklar her otuz saniyede keşfedilir ve işlemler her 3 dakikada bir tam olarak doğrulanır. Gelecekteki planlanan yükseltmeler bu zamanları daha da hızlı hale getirecektir.

Ücretler: DigiByte işlemlerinin çoğunun bedavadır ya da insanları benimkilere teşvik etmek için çok küçük bir ağ-madenciliği ücreti vardır.

Dünya çapında: DigiBytes zaten 89 ülkede depolanmış, işlem görmüş ve işlem görmüştür.

Yerinden Yönetim: Aracı veya üçüncü bir tarafa veya merkez sunucusuna gerek yoktur.

Harcama: Almış olduğunuz DigiBytes’i başkasına en az üç dakika içinde gönderin.

Sonlu Üretim: Yeni DigiBytes her yeni blok (veya bir e-tablo benzeri formattaki işlem gruplandırması) ağ tarafından keşfedildiğinden madene maden denen her otuz saniyede bir ağa eklenir.

Kıtlık: 21 Milyar DigiBayt 21 yılda oluşturulacak.

Aylık Yeni İndirgeme İndirimi: Yeni DigiByte üretimi her ay% 1 azalmaktadır.

Madencilik: DigiByte madenciliği beş bağımsız, son derece güvenli madencilik algoritmaları ile merkezden uzaklaştırılmıştır.

Uyarlanabilir, yenilikçi ve esnek: DigiByte, dijital para birimi teknolojisinin keskin kenarında kalabilmek için sürekli yeni özellikler ve hizmetler ekliyor.

Başarılı Gelişme: DigiByte, dünyanın dört bir yanından çekirdek geliştirme ekibi üyeleri ile bir yıldan daha uzun bir süredir sürekli ve aşamalı olarak geliştirilmektedir.

Bin Yıllık Edinme Potansiyeli: DigiByte, tüccarları, bankaları ve diğer eski kurumları teknoloji meraklısı bin yıllık kullanıcıları satın alıp yeni bir araçla kuruyor.

Parlak Bir Gelecek: DigiByte, dünya çapında DigiByte hizmet programını ve yeni kullanıcı kullanımını artırmak için 2015 boyunca piyasaya sürülecek birçok yeni ve heyecan verici projeye imza atıyor.
 
Google ads alanı