Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

YouTube Reklam Gelirini İlk Kez Açıkladı

Egemen

Hepiniz Haklısınız...
Yönetici
Katılım
3 Mar 2018
Mesajlar
2,505
Google’ın çatı şirketi Alphabet, video paylaşım sitesi YouTube’un reklam gelirlerini açıkladı. Yıllık gelirlerindeki artış ve paralı üye sayısı şaşırttı.

YouTube Reklam Gelirini İlk Kez Açıkladı

YouTube‘un sahibi olan Google’ın çatı şirketi Alphabet, video paylaşım sitesinin elde ettiği gelirlerle ilgili ilk kez açıklama yaptı.
YouTube, 2019 yılında 15 milyar dolar reklam geliri elde etti. YouTube’un geçtiğimiz üç ay içinde Google’a reklam bazlı getirisi 5 milyar dolar oldu.
Google, yatırımcıları aydınlatmak adına YouTube’un bir önceki yılki gelirini de açıkladı. Buna göre 2018 yılında kazancı 11.2 milyar dolar olan YouTube, 2019 yılında gelirini, yüzde 36.5 artırdı. Şirketin Google üzerinden elde ettiği reklam gelirleri ise yüzde 17 arttı ve 27.2 milyar dolara yaklaştı.
Piyasa değeri bir trilyon dolara ulaşan ve Google’ın da sahibi olan Alphabet, yıllık gelirlerinin de yüzde 17 artarak 46 milyar dolar olduğunu duyurdu.
Paralı üye sayısı 2 milyon oldu
Alphabet’in CEO’su Sundar Pichai, YouTube’un paralı üye sayısının ise 2 milyon civarında olduğunu söyledi. 2019 yılında YouTube’un reklamlardan elde ettiği 15 milyar dolardan fazla gelirin büyük kısmının içerik üreticisi kullanıcılarla paylaşıldığı da aktarıldı.
 
Katılım
9 Eki 2018
Mesajlar
55
adblock kullanıcı sayısının gelecekte çok fazla olacağını düşündükleri için ücretli üyelik sistemini getirdiler. kimse art arda çıkan reklamları izlemek istemez. bu yüzden biz webmasterların da ücretli üyelik sistemine yavaş yavaş ayak uydurması gerekiyor.
 
Son düzenleme:
Google ads alanı