Yandex,bing ve yahoo indexlemiyor.

Hellxmaster

Azimli Üye
Herkese merhaba
Lütfen zamanınızı ayırıp okur musunuz ? Sitem Google hariç diğer arama motorları tarafınca indexlenmiyor. İlk olarak durumu yandex e belirttim, yandex sorun bizde değil hosting firmasında dedi, hosting firmam (netiyi) ile konuştum, bizde sorun yok yandexle görüşün dedi. Bugün son olarak netiyi teknik destek ekibine olan biteni baştan anlattım. Lütfen siz de yardımcı olur musunuz ?

"
İyi akşamlar
Daha önce bu konu hakkında sizlere yazmıştım.

Hatayı ve yaşadığım süreci baştan anlatıyorum. Lütfen artık çözümünü bulun...

Sitemi yandex e eklemek için bu linki denedim: " "

Site bana bu hatayı döndürüyor : " Sunucu 503 hatalı HTTP kodunu döndürüyor (200 kodu beklendi). "
Bu hatanın üzerine yandex yetkilileri ile iletişime geçtim. Onlar bana şöyle bir cevap verdi : " Sitenizin sorunsuz bir şekilde eklenebilmesi için mutlaka 200 HTTP kodu döndürmesi gerekmektedir.
Durumu hosting sağlayıcınızla görüşmenizi rica ederim."

Bunun üzerine size(netiyi) yazmıştım. Site incelendi. Ve sonuç olarak bana şöyle dediniz : " Birkaç gündür inceliyoruz fakat bir hata göremedik.
Yandex neden bu şekilde bir hata kodu döndürür bunu yandex ile görüşmeniz gerekiyor, alternatif olarak google üzerinde bir sorun mevcut değildir. Sunucu bazlı bir sorun olmuş olsa google da aynı şekilde hata verecektir. "

Bu sözünüzün üzerine yandex yetkilileri ile tekarr görüştüm. Onlar bana şu cevabı verdiler : " Bu tarz hatalarda bizim müdahale etme şansımız ne yazık ki yok.
Farklı arama motorlarının sitenizi indekslemesi ile durumun bir alakası bulunmamaktadır, sadece Yandex'e özel bir kısıtlama da olabilir."

Sitem Google da çıkıyor, ama yandex-yahoo-bing gibi diğer arama motorlarında çıkmıyor. Yani index almıyor.

En kısa sürede buna bir çözüm getirilmesini bekliyorum.

"

Bu yazıya netiyi ekibinin göndermiş olduğu cevap ise şöyle : Belirttiğim gibi bizim server'larımız üzerinde bir problem mevcut değildir, yandex'in sitenizi indexlememesi yandex tarafı ile ilgili bir problemdir.

Yandex'e özel bir engelleme de server üzerinde mümkün değildir.

Ne yapmam lazım, lütfen yardım edin...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar