TİB - Sorgulama

Kaan

Azimli Üye
Merhaba arkadaşlar dün itibari ile kapatılan TİB-SORGULAMA sayfasını tekrar aktif hale getirdi BTK...

Yeni alacağınız DOMAİNLERİ sorgulayarak TİB tarafından kapatılmamış olmasına dikkat ediniz.
TİB'li ama keyword diye aldanmayın, zaten sahibi bırakmazdı.. Dikkat edin, her TİB'li domain için dosya açılır ta ki... ihale kim alırsa onda kalana kadar...

TİB Sorgulama sayfası:

Bu arada, artık sizin adınıza dekont, hesap, şikayet vs.. şikayetler olmasa bile gereksiz gördüğünüz xyz içerikli domainler, siber suçlar tarafından tespiti halinde BAROLAR birliğinin atadığı AVUKATLAR tarafından KHK adına suç duyurusunda bulunup bu tarz site/domain/hizmet sağladığınız için ceza alıyorsunuz.

Amadeus

Yasaklı Üye
Tekrar aktif olması iyi oldu sorgu sisteminin hayırlı olsun diyelim. :) Anlamadığım şey şu buradaki kısmı tam olarak algılayamadım. "Dikkat edin, her TİB'li domain için dosya açılır ta ki... ihale kim alırsa onda kalana kadar..." yani domain boş ve kayıt ettik. Kayıt ettiğimiz için kayıt eden kişinin whois bilgilerine göre dosya mı açılır?

Kaan

Azimli Üye
Anlamadığım şey şu buradaki kısmı tam olarak algılayamadım. "Dikkat edin, her TİB'li domain için dosya açılır ta ki... ihale kim alırsa onda kalana kadar..." yani domain boş ve kayıt ettik. Kayıt ettiğimiz için kayıt eden kişinin whois bilgilerine göre dosya mı açılır?

Durum şu; daha önce KAPATILAN her TİB'li site için CEZA dosyası açılır, kişiye ulaşılamazsa dosya bekletilir...
Tekrar aktif edilince domain/hosting/ağ EGM'de ki Bilişim Suçları Polisleri Register firması ile irtibata geçer, kişisel bilgilerinizi alır KHK adına görevli olan avukatlara verir. CEZA'sı sizlere kalır.

Amadeus

Yasaklı Üye
Teşekkür ederim kaan hocam aydınlattığın için bilmiyordum ögrenmiş oldum. ;)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar