SSL Sertifika Çeşitleri

Nursen

Paylaşımcı Üye
  1. 1.DV (Domain Validation) SSL:
Doğrulama düzeyi oldukça düşüktür. Sadece dakikalar içerisinde sunucu adınızı doğrulanması sağlanan sertifika türüdür.

1. 2.OV (Organizational Validation) SSL:
Sunucu adına bağlı kalarak alan adına sahip olan firmanın bilgilerini içerir ve bu bilgilerin tamamını sertifikayı üreten firma tarafından kontrol edilerek doğrulanmaktadır. Kurum adı, faaliyette olup olmadığı, SSL başvurusunu yapan kişinin kurumda çalışıp çalışmadığının kontrolü ve tüm iletişim bilgilerinin doğruluğu bu tip SSL sertifikasının üretim sürecinde tek tek doğrulanır. Onay süreci 1-2 gün arasında değişmektedir. Önceki bahsetmiş olduğum DV sertifikalarına göre daha güvenlidir.

1. 3.EV (Extended Validation) SSL:
Ancak güvenlik düzeyi daha yüksek olan ve sertifika sahibinin fiziksel, hukuki ve ticari varlığıyla beraber çok kapsamlı doğrulama sağlayan sertifikalardır. Sertifika üreticileri tarafında yapılan doğrulamaların çokluğu ve detayı sebebiyle ise en pahalı SSL sertifikalarıdır. Buna ek olarak; bu sertifikaya sahip olan web sitelerinde güvenilir işaresine ek olarak firma adını da gösterebilirsiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar