Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

Ormanlık alana kurulan oyun parkı tedirgin ediyor

Katılım
3 Mar 2018
Mesajlar
1,647
Ereğli'nin Kıyıcak köyü Kavak Deresi Mahallesi'nde Kdz. Ereğli Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık döneminde ormanlık alanın içine inşa edilen çocuk parkı, güvenlik önlemlerinin yetersiz olması nedeniyle vatandaşları tedirgin ediyor. Çocuklar ise oyun oynayabilmek için parka gitmeye korkuyorlar. Parkın gidiş yolunda bulunan çay kenarında hiçbir korkuluk bulunmaması aileleri endişelendirirken, mahalleli parkın hemen yanında bulunan çayın kenarlarına korkuluk yapılmasını veya parkın köy içine taşınmasını istiyor. Aileler çocuklarının dereye düşeceği endişesiyle çay başında adeta nöbet tutuyor.

Gündüzleri çocukların oynamak için gittiği çocuk parkında nöbetleşe çocuklarını beklediklerini belirten mahalle sakinlerinden Timur Arslan, "Bu çocuk parkı köyün içinde yer bulunamadığından derenin karşı yakasında bulunan Alaplı hudutları içindeki ormanlık alana kuruldu. Biz mahalle sakinleri olarak karşıya geçmek için köprü üzerine demir korkuluklar yapılmasını istiyoruz ve yetkililerin bir an önce bunu çözüme kavuşturmasını istiyoruz" ifadelerine yer verdi.
 
Google ads alanı