Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

Multi-Cloud Nedir?Multi-Cloud(Çok bulutlu)Kullanmanın Faydaları

Katılım
24 Tem 2018
Mesajlar
8
Multi-Cloud Nedir?Multi-Cloud(Çok bulutlu)Kullanmanın Faydaları

Multi-Cloud Nedir?

Multi-cloud son dönemlerinde etkinliğini kazandırmş bir bulut kavramıdır.Adından da anlaşılacağı üzere birden fazla bulutun birleşme işlemidir.Böylece herşey tek elden yürütülcek ve BT yöneticisinin işleri kolaylaşacaktır.Ancak bu dışardan nası görüncek evet bulutlar var ancak birleşik halde diiller.
Ama gerçek bunun tam tersidir.Çünkü BT yöneticileri işlerin daha güzel yürümesi için bir bütün bulutları bir arada tutmuş.Böylece verimlilik kazandırılmıştır.

Multi-cloud için iyi tanımlanmış bir yol yoktur. Bazıları hızlıca yavaşça, bazıları yavaşça, bazıları yükseltme donanımını taşıyacaktır. Ağ profesyonelleri, alt-bulutun yönetilmesi, bindirmenin yönetilmesi, politikaların sürdürülmesi, süreçlerin otomatikleştirilmesi ve çoklu-bulutun gerçeğe dönüştürülmesi için bir dizi çalışmalar yapmıştır.Ve bu multi-cloud teknolojisini kullanarak aslında bunun ne kadar güçlü bir kavram olduğunu anlamıştır.Çünkü multi-cloud da her bir departman için ayrı bir bulut var ve işler güzel bir şekilde yürüyor.Ve bu ağ içersinde olan herkes performanslı bir şekilde çalışmaya devam ediyor.Veri alışverişi anında sağlanıyor.Ağ üzerinde herhangi bir yavaşlama olmuyor.Sistem düşmesi ya da network çökmesi bunlar söz konusu diil.


Multi-Cloud(Çok bulutlu)Kullanmanın FaydalarıGüvenlik:İşinizi güçlendiren tüm kaynaklarınız tek bir bulutta bulunuyorsa, bot ya da herhangi bir siber saldırıda şirketiniz mali bakımından zor bir duruma düşebilir. Çok bulutlu bir yaklaşımda ise bunun tam tersi bir durum söz konusudur.Bulutlarınızdan birine bile saldırı gelse diğeri onun yerine geçer.Ve böylece hem ağ güvenliğini hem de ağ optimizasyonunu sağlamış olursunuz.Böylece şirket olarak bu tür saldırılara karşı direnç sağlayarak işlerimizi performanslı bir şekilde yüretebiliriz.

Maliyet Performansı Optimizasyonu: Bir bulut platformuna geçmek kolay bir iş değildir.Tüm iş yüklerinizi barındıracağınız bulut platformu fiyatları artırmaya veya kuruluşunuzun performansını olumsuz yönde etkileyebilir.Çünkü çok bulutlu bir ortam maliyet bakımından sizi zor bir yola sokabilir..Bunu önceden belirlemek sizin için yararlı olacaktır.Her bulut satıcısı farklı fiyatlarda farklı hesaplama ve depolama seçenekleri sunar. Her bir bulutta bulunan iş yüklerinin performans analizini yaparak, her bir bulutta bilgi işlem ve depolama seçenekleriniz için hem iş yükü performansınızı yansıtabilirsiniz ve performans gereksinimlerinizi karşılayacak seçenekleri uygun bir maliyetle alabilirsiniz.Maliyet performansı çok önemli bir stratejidir.


Performans: Performans, maliyet yönetimi ve maliyet optimizasyonu gibi karar kriterleriyle, bazı uygulamaları bir veya daha fazla genel bulutta geçirdiğinizde bile bazı uygulamaları yerinde tutmayı seçebilirsiniz.Farklı bulut sağlayıcıları farklı çözümleri destekler ve sürekli gelişen özellik ve yetenek dizileri sunar.. (Multicloud)Çoklu bulut, kuruluşunuzun gereksinimlerine en uygun özel bir çözüm oluşturmak için herhangi bir sağlayıcıdan favori veri hizmetlerinizi seçmenizi sağlar.Böylece bulut sağlayıcılar hakkında bilgi sahibi olup en iyisini seçebilirsiniz.Ve işlerinizi performanslı bir şekilde yürütmeye devam edebilirsiniz.


Network Makaleleri


Multi-Cloud Nedir?Multi-Cloud(Çok bulutlu)Kullanmanın Faydaları
 
Google ads alanı