İstanbul’da Sıcaklık 20 Derece Düşecek

Egemen

Hepiniz Haklısınız...
Yönetici
Katılım
3 Mar 2018
Mesajlar
2,866
Beğeniler
141
Yaş
38
Bugün başlayan soğuk hava önümüzdeki günlerde devam edecek. Şimdiden insanların aklındaki soru İstanbul’da okullar tatil mi? Yarın İstanbul’da eğitime ara verilecek mi?

İstanbul’da Sıcaklık 20 Derece Düşecek

CNN Türk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli de kar yağışıyla ilgili şu uyarılarda bulundu. Sürmeli’nin sözleri şöyle:
“İstanbul’da bugün fırtına var, lodos var, basınç düşüşü var. Kuvvetli lodos havaya nem taşıyor. Bugün yağış alacağız, günün ikinci yarısında şu andaki verilerde 16,17,18 gibi ağır kuvvetli bir sağanak var. İki üç saat yağacak ama kuvvetli yağacak. Bu kadar sıcaklığın yükselişinin, o rüzgarın kuzeye dönüp yavaş yavaş sıcaklığı aşağı çekmeye başlaması yağışları getirecek.
Kar da yarın gün ortalarından itibaren kar olasılığı başlıyor. Akşam saatleri gibi kar göreceğiz. Cuma öğleden sonra itibariyle yine kar yağışı var. Cuma gece gelecek yağış hem daha kuvvetli hem de soğuk havayla gelecek. Cuma akşamı ve Cumartesi günü; eksi 3 derece. Bugün 17 dereceyiz, cumartesi -3 derece. Cumartesi sabahına, beyaz örtüyle uyanma ihtimalimiz var. Yarınki kar yağışı daha yumuşak ve kısa süreli olduğu için o ihtimali veremiyoruz. Pazartesi günü okulların tatil olma ihtimali de çok zor, çünkü Pazar günü yağış yok.
Şimdilik tatil bilgisi yok. Eğer bu konuda bilgi gelirse sitemizde yer alacak…
İstanbul’da beklenen kar yağışı tekrar etkisini gösterecek. İstanbul’da yarın öğle saatlerinde başlayacak karla karışık yağmurun akşam saatlerinde kar yağışına dönmesi bekleniyor. Hava sıcaklığının bugüne kıyasla cumartesi gecesi 20 derece düşeceğini belirten CNN Türk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, ”Bugün gündüz sıcaklığı 16-17 derece. Ancak Cumartesi gecesi sıcaklık -3 dereceye inecek… ” dedi.
İstanbul’un yarından itibaren soğuk, kar yağışlı ve fırtınalı bir havanın etkisine girmesi bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bin 373 araç-iş makinesi ve 6 bin 882 personel ile kış şartlarıyla mücadele edecek. İstanbul’da 232 bin ton tuz ve bin 200 ton solüsyon depolarda hazır bekletiliyor.
İstanbul’da kar teyakkuzu! Sıcaklıklar 20 derece düşecek
eteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nde görevli hava tahmin uzmanı Bayram Doğan, bu hafta etkisini gösterecek kar yağışına karşı İstanbulluları uyardı. Doğan’a göre, Perşembe günü yağmaya başlayacak olan karın cumartesi gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Doğan, ayrıca şiddetli rüzgar nedeniyle hava sıcaklıklarının düşeceğini belirtirken, vatandaşların don ve buzlanmaya karşı tedbirli olması gerektiğini vurguladı.
Meteoroloji Müdürlüğü’nden yapılan açıklamalara göre İstanbul’da beklenen kar yağışı etkisini tekrar gösterecek. İstanbulluları perşembe gününden itibaren etkisini göstermesi beklenen kara karşı dikkatle uyaran hava tahmin uzmanı Bayram Doğan, “İstanbul’da Perşembe sabah saatlerinde yağmur şeklinde görülecek yağışın öğle saatleri itibariyle karla karışık şekle dönmesini bekliyoruz. Akşam saatlerinde kar şeklinde görülecek. Cuma ve cumartesi günü de kar şeklinde devam edecek. İstanbul’da ayrıca çarşamba ve perşembe kuvvetli rüzgar olacak. Özellikle çarşamba lodos hakim olacak. Perşembe günü de lodos yerini karayele devredecek. Dolayısıyla hava sıcaklıkları 10 – 15 derece düşmüş olacak. Çarşamba günü 10, 15 derece olan hava sıcaklıkları Perşembe günü 4, 5 dereceye kadar düşmesini bekliyoruz” dedi.
CUMA VE CUMARTESİ GÜNÜ BUZLANMAYA DİKKAT
Sürücüleri yolda buzlanmaya karşı uyaran Doğan, “Cuma ve cumartesi gece sıcaklıkları 0 ile eksi 1 derece olacak. Sürücülerimizin yolda dikkatli olmalarında fayda var. Hem kar yağışı hem de buzlanma ve don olayı oluşabileceği için yolda tedbirli olmaları gerekiyor. Türkiye genelinde kar yağışı çarşamba Trakya’dan başlayarak Perşembe günü etkisini artırarak özellikle Marmara ve Karadeniz civarında kar yağışı bekliyoruz. Güney kesimleri haricinde cuma ve cumartesi günü genellikle kar yağışı göreceğiz. Pazar günü itibariyle yağışların ülkeyi terk etmesini bekliyoruz” dedi.
BÜNYAMİN SÜRMELİ UYARDI: SICAKLIK EKSİ 3’E DÜŞECEK
BB, AKOM koordinasyonunda bin 373 araç-iş makinesi ve 6 bin 882 personelle kış şartlarıyla mücadele çalışmalarını yürütecek. Perşembe günü itibariyle İBB birimleri ve ilgili kurumlardan 26 birim temsilcisi AKOM’da nöbet halinde olacak.
İBB Yol Bakım Ekipleri tarafından kritik noktalara torba ve kutu tuzlar bırakıldı. İstanbul’da 232 bin ton tuz ve bin 200 ton solüsyon depolarda hazır bekletiliyor. 359 erkek, 41 kadın olmak üzere toplam 400 evsiz vatandaş da İBB tesislerinde misafir ediyor.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst