Http Eror / Http hatası altarnetif çözüm

wbmstr

Paylaşımcı Üye
Geçenlerde serverdan kaynaklanan bir hatadan dolayı blogumda yavaşlamalar meydana geldi hatta hiç sayfalara bile giremiyordum. Daha sonra hosting firmasıyla görüştüm. hemen sorunu çözdüler. Fakat plugin lerimin çoğu hatadan dolayı çalışmadı. Hepsini ftp den tekrar upload ettim. (Bu arada wordpress 2.5.1 yüklü.) Mesaja resim eklemeye kalkınca da http hatası / http error aldım. Türkçe ve yabancı sitelerde cevapları vardı.

Sonra chmod ayarları ile oynarken farkettimki uploads klasörü içindeki klasörler ve resimler chmod 777 gözükmesine rağmen bazı değişiklikler yapılamıyordu.Bunun üzerine aklıma bir fikir geldi ve aşağıda anlattığım yolu denedim gerçekten işe yaradı.

Bu işlemleri denemeden önce

WordPress Türkiye adrestekileri uygulayın. Sorunu çözemezseniz.

eklentisini yükleyin eğer sorun devam ederse eklentiyi kaldırmadan aşağıdakileri uygulayın..

Bu işlemler için ftp programı flasfxp yi kullandım.

Bu işleme başlamadan önce her ihtimale karşı dosyalarınız bir yedeğini alın.

1. Öncelikle wp-content altındaki uploads klasörünün ismini upload olarak değiştirin.

2. Daha sonra wp-content in altında yeni bir uploads klasörü oluşturun. İçinede js_cache klasörünü oluşturun ve iki klasöründe chmod unu 777 yapın.

3. Şimdi yazı yazdığınız yerden resim eklemeyi deneyin. Sorunsuz olarak resim eklendiyse 4 geçerek 5 ten okumaya devam edin. Ama aynı hatayı tekrar alıyorsanız.

4. Bu sefer wp-content in ismini değiştirerek yeni bir wp-content oluşturun ve themes, index.php ve languages klasörlerini aynen yeni oluşturduğunuz wp-contnent klasörünün içine taşıyın. plugins ve uploads klasörü ve içindekileri yeniden oluşturarak hepsinin chmod ayarını 777 yapıp tekrar resim eklemeyi deneyin.eğer sorun yoksa 5 ten okumaya devam edin Eğer tekrar aynı hatayı alıyorsanız bu methot işe yaramaz. En son oluşturduğunuz klasörleri silin ve adını değiştirdiğiniz klasörlerin adını tekrar eskisi gibi yaparak başka bir yol aramaya devam edin.

5. upload taki klasörleri teker teker elle oluşturarak hepsini yeni oluşturduğunuz uploads un altına kaydedin. (bütün klasörlerin chmod ayarları 777 olacak.) Mantık basit dosyaları yer değiştirmek..

6. Eski dosyaları FlashFXp yada benzeri bir ftp programı yardımıyla toplu halde yeni oluşturduğuz klasöre taşıyın. Yanlız js_cache klasörünü boş bırakın ona hiç bir şey taşımayın. Toplu halde seçmek için resimleri ctrl-a ya basın ve sağ tıklayarak move seçeneğini seçin çıkan pencereden wp-content/upload/bla_bla yazan yerde upload u uploads yaparak çok kolay taşıyabilirsiniz. Blogunuzda dosya çok ise biraz zaman alacaktır.Bir kerede 1998 dosya taşıyo galiba.

7. Bütün işlemler bittikten sonra upload klaörünü silin.

8. Size önerim blogunuza ziyaretin en az gerçekleştiği bir saatte bu işlemi yapmanız.

Ayrıca .htacsess böyle görünecek.

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

#BEGIN Image Upload HTTP Error Fix
<IfModule mod_security.c>
<Files async-upload.php>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</Files>
</IfModule>
<IfModule security_module>
<Files async-upload.php>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</Files>
</IfModule>
<IfModule security2_module>
<Files async-upload.php>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</Files>
</IfModule>
#END Image Upload HTTP Error Fix

# END WordPress

Eğer bunların hiç biri sorunu çözmezse bu eklentiyi kurup indirin. Bu eklenti flash ile toplu bir şekilde resim yüklemeyi iptal edecektir. no-flash-uploader

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar