Chrome'da arka planınızı nasıl değiştirirsiniz?

Egemen

Hepiniz Haklısınız...
Yönetici
Katılım
3 Mar 2018
Mesajlar
2,862
Beğeniler
138
Yaş
38
Yalnızca Yeni Sekme arka planını değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda sekmelerinizin, yer imleri çubuğunuzun ve daha fazlasının genel renklerini de değiştirebilirsiniz.
Ancak bu yöntem Microsoft Edge'in Chromium tabanlı sürümünde çalışmadığı gibi Google'ın web sitesinin görünümünü de değiştirmez. Bu yöntem yalnızca şu anda indirebileceğiniz en iyi tarayıcı olan Google Chrome ve Yeni Sekme sayfasıyla ilgilidir.
İşte Google arka planınızı nasıl değiştireceğiniz. Ancak, düğmesine basmadan önce, aşağıdaki talimatlar Chrome'un en son sürümü olan 85 sürümünü yansıttığından Chrome'u güncellediğinizden emin olun.
1. Bölüm: Temalar ayarını bulun
chrome-themes-setting-768x768.jpg
Adım 1: Sağ üst köşede bulunan üç noktalı Google Chrome'u Özelleştir ve Kontrol Et simgesini tıklayın.
Adım 2: Açılır menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
3. Adım: Ayarlar sekmesi tarayıcıda açılır. Solda listelenen Görünüm'ü seçin .
Adım 4: Sağda listelenen Temalar'ı tıklayın . Bu işlem sizi Chrome Web Mağazası'na götürür.
Not: Bu ayara , tarayıcının adres alanına chrome: // settings / view yazarak da erişebilirsiniz .
2. Bölüm: Temanızı seçin
chrome-web-store-themes-2-768x768.jpg
mağazanın geniş kategorilere ayrılmış birçok mevcut temasına göz atabilirsiniz. Gördüğünüz birincil resim, genellikle Yeni Sekme arka planınız olarak görünecek olan resimdir, bu nedenle bunu hangisini seçeceğiniz konusunda kılavuz olarak kullanabilirsiniz.
Chrome Web Mağazası'nın Temalar bölümünde yeni bir sekmede açılır. Burada mağazanın geniş kategorilere ayrılmış birçok mevcut temasına göz atabilirsiniz. Gördüğünüz birincil resim, genellikle Yeni Sekme arka planınız olarak görünecek olan resimdir, bu nedenle bunu hangisini seçeceğiniz konusunda kılavuz olarak kullanabilirsiniz.
Her kategori, o içerik türü için en yüksek puan alan sekiz temayı görüntüler, ancak bu kategoriyi Tümünü Görüntüle düğmesini tıklayarak genişletebilirsiniz . Yalnızca Google tarafından geliştirilen temaları görüntülemek istiyorsanız , soldaki Kategoriler altında listelenen Tümü seçeneğini tıklayın ve açılır menüden Google Tarafından seçeneğini seçin.
Bir tema seçtikten sonra, önizleme resimlerine ve incelemelerine göz attığınızdan emin olun. Destek bölümü ayrıca, kullanıcıların temayı kullanırken karşılaştıkları sorunlar (varsa) hakkında size bilgi verecektir. İlgili sekmeyi kontrol etmek , o geliştiriciye göre size daha fazla tema gösterecektir.
Çoğu temanın renklerini ve desenlerini tarayıcı penceresi ve sekmeler boyunca genişlettiğini unutmayın, bu nedenle yüklemeden önce tam görünüme bakın.
3. Bölüm: Chrome'a Ekleyin
Hoşunuza giden bir şey bulursanız mavi Chrome'a Ekle düğmesini tıklayın. Chrome temayı uygularken, bu düğme beyaza döner ve Chrome'a Eklendi yazısı görüntülenir . Ayrıca , temayı kaldırmak için mavi bir Geri Al düğmesi de göreceksiniz .
Yeni temanız, tarayıcının görünümünü otomatik olarak dönüştürür. Sekmelerin rengi değişebilir veya değişmeyebilir ve yeni bir sekme açarsanız, temanın birincil resmini görmeniz gerekir.
Genel temayı beğenip beğenmediğinize bakın - bazen resmi beğenebilirsiniz, ancak sekmelerinize ne yaptığını veya tarayıcı boyunca eklediği renkleri beğenmeyebilirsiniz. Eğer durum buysa, isabet Geri Al düğme veya baş geri Görünüşlerle içinde Ayarlar varsayılan tema menü ve geri almadan. Doğru olanı ararken istediğiniz kadar temayı seçebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz!
Uyarı: Google, Chrome Web Mağazası'na yüklenen her şeyi tararken, Chrome'a ne yüklediğiniz konusunda dikkatli olun. Google tarafından geliştirilen bir temayı kullanmaya çalışın ve Yeni Sekme arka planınız için özel bir resim yükleyin. Ancak Google dışı temaların tümü kötü amaçlı değildir, ancak asla bilemezsiniz.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst