Bing'den Türkiye'ye Süpriz !

Bilişim

Çalışkan Üye
Microsoft’un arama motoru Bing, İngiltere versiyonunda günü bir sürprizle açtı. Türkiye ile ilgili bu sürpriz ana sayfadaki bir fotoğraf.

Microsoft tarafından geliştirilen ve destek verilen Bing arama motorunun adresinde yayın yapan İngiltere sürümünde bugün bir sürpriz ile karşı karşıya geldik.

Bugünün 10 Kasım olması sebebiyle Türkiye‘ye bir jest yapan firma, sitenin ana sayfasındaki imajda Anıtkabir fotoğrafı kullandı.

İngiltere’nin en çok tercih edilen arama motoru Bing, 10 Kasım’da 13 milyon kullanıcısını Anıtkabir görüntüsü ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk hakkında bilgiler ile karşılıyor.

Bing İngiltere’nin ana sayfa editörü Alexander McNamara’nın geçen Ağustos ayında karar verdiği ve o günden beri içerik ve görsel seçimi için çalıştığı bu sayfa ile İngiltere’de milyonlarca kişi Atatürk ile tanışma fırsatı buluyor.

Bing İngiltere sayfasında yer alan Anıtkabir görseli üzerinde gezindiğinizde çeşitli noktalarda Anıtkabir ve Mustafa Kemal Atatürkhakkında bilgilere yer veriliyor. Örneğin, Anıtkabir merdivenlerinin üzerine geldiğinizde açılan pencerede her yıl 10 milyon kişinin bu anıtı ziyaret ettiği yazıyor.

Bing arama motoru’na teşekkür ederiz.

Kaynak:

Ek Olarak: Google'nin Yapamadığını Bing Yaptı Aslında ben bunu googleden beklerdim ama yanıldım.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar