Yönet - SSH üzerinde çalışan hosting paneli

wbmstr

Paylaşımcı Üye
Eğer sadece kendi sitelerinizi barındırmak için vps veya dedicated alıyorsanız cpanel kullanmak zorunda değilsiniz. Ben kendim için işlerimi kolaylaştıracak, SSH üzerinde çalışan, kullanıcı arayüzü olan bir yazılım hazırladım. Bu sayede panel lisansı için ücret ödemiyorum ve panelin kullanacağı sistem kaynağı bana kalmış oluyor. Yönet çalışırken 2MB civarı ram harcıyor.

Kurulum:
Sadece ssh server kurulu olan temiz bir Debian 7 kurun. Ardından ssh ile sunucunuza bağlanarak şu komutu çalıştırın.
Kod:
wget --no-check-certificate -O - -o /dev/null|bash
Artık
Kod:
yonet
yazdığınızda istediğiniz zaman arayüze ulaşabileceksiniz.

Öncelikle Install menüsünden sunucu yazılımları kurun. Ardından Add menüsüne girerek istedeğiniz zaman hosting hesabı açabilirsiniz. Yazılım size mysql hesabı açmak için soracak ve isterseniz .sql dosyanızı import edecek.

nginx kullanan bir sunucu ortamı oluşturduğum için .htaccess dosyaları desteklenmiyor. bknz. Ama wordpress de sorun yok.
Sadece kendinize ait siteler ve güvendiğiniz scriptler kullanıldığını varsayarak kötü amaçlı hosting kullanacıları ve script açıkları için önlem almadım.

128MB ramli bir sunucuya Yönet ile wordpress kurdum. Hiçbir ayar yapmadan kurduğum gibi bıraktım. Bir autosurf sitesinden 1 günde 2k hit yolladım. Hiçbir sorun yok. Çok daha fazlasını kaldırır ancak test edecek hit bulamadım yardım bekliyorum.

Eklemeyi düşündüğüm özellikler:

İsteğe bağlı apache
Host kullanıcılarına shell access vermeden sftp erişimi
Host silme
Dil desteği(Türkçe)

Açık kaynaklıdır

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar