Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

WhatsApp, Kaybolan Mesajlar Özelliğini Duyurdu

Egemen

Hepiniz Haklısınız...
Yönetici
Katılım
3 Mar 2018
Mesajlar
2,722
whatsapp-promo.png
WhatsApp, Kasım ayı içinde iOS ve Android kullanıcılarına, kullanıcıların deyimi ile ‘’7 Gün Sonra Otomatik Silinen Mesaj’’ ya da WhatsApp'ın deyimi ile ''Kaybolan Mesajlar'' özelliğini sunacak.

Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi sosyal medya platformlarında kullanılan ve belli bir süre sonra kaybolan gönderiler ‘’Kaybolan Mesajlar’’ ismi ile WhatsApp mesajlara da uygulanacak.

Otomatik silinen mesajlar, hikaye gönderileri gibi 24 saat değil tam 7 gün boyunca sohbet içeriğinde tutulacak ve sonrasında silinecek olsa da özelliğin sunulmasından önce gönderilen mesajlar bu yenilikten etkilenmeyecek. Eğer mesaj gönderildikten sonra WhatsApp’a 7 gün boyunca giriş yapılmazsa mesaj otomatik olarak silinecek. Kaybolan bir mesaj yanıtlandığında mesajın orijinal metni silinmeyecek. Aynı zamanda kaybolan mesajı, kaybolan mesajlar özelliği kapalı olan bir kullanıcıya ilettiğinizde de mesaj yine silinmeyecek. Kullanıcılara 7 günlük süre sınırını değiştirme imkanı verilmiyor ancak özelliği tamamı ile açma ve kapama imkanı sunulacak.

WhatsApp, yeni özelliğini iOS ve Android platformlarında kasım ayı içinde kullanıma sunacak. Ancak WhatsApp’ın merak ettiği konu ise kullanıcıların tepkilerini ne olacağı yönünde.
 
Google ads alanı