Veritabanı Hakkında Tecrübeli Arkadaşlar Yardım!

Webmasterr

Çalışkan Üye
Merhaba arkadaşlar,

Dün mysql ve mcf ile alakalı konu açtım fakat hiç kimseden cevap gelmedi, c# bölümüne açtım belki o yüzden olabilir. Şimdi size yaşadığım sorunu basit bir dil ile anlatmaya çalışacağım sizden ricam sizde basit bir dille bana yardımcı olursanız sevinirim.

Mysql sunucuya sahibim, bu sunucuya kullanıcı adı ve şifreyi bilenler erişebiliyor, erişmeleri için önceden iplerine yetki verilmesi gerekiyor.

Buraya kadar hiç bir sorun yok her şey olması gerektiği gibi.

Ama ben yazdığım programı son istemciye yani kullanıcıya kullandırtmam gerektiğinde problem yaşıyorum. Kullanıcı ne sunucu şifresini bilmeli nede yetki sahibi olmalı mantıken, ama yetki verilmemiş birisi programı mı açtığı sisteme kayıt olmaya çalıştığı yani sunucuya erişim sağlamaya çalıştığı zaman doğal olarak kullanıcı erişim sağlayamıyor, çünkü kullanıcının ipsine yetki verilmedi.

Bunun çözümü olarak web servisleri araştırarak buldum belki farklı çözümlerde vardır net bilmiyorum. Web servis / wcf ile alakalı videolar izledim onları da uyguladım sorunsuz bağlantı yapabiliyorum ama yine aynı sonuç yani yetki istiyor.

İstediğim şudur: Bir web sitesine girip kayıt olurken veya bize izin verilen alanlarda ekleme silme güncelleme gibi işlemler yaparken bizim arka planda dönen işlerden haberimiz yoksa aynı olayı kendi programımda yapmak istiyorum.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar