Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

Türk Coin Marketleri

Katılım
11 Mar 2018
Mesajlar
200
Türkiyede çok fazla kripto para satip alabileceginiz platform malesef yok. Yurtdisindaki siteler ise %10-%15'i bulan masraflarla hem de ingilizce bile zorunlulugu ile sikintili bir sürece sokuyourlar. Özellikle %3.5-7 arasi kredi karti komisyonu ve bunun üzerine TL USD kurunun çok farkli yansimasi ile toplam masraf %15'i bulunca size kazanacak bir kar kalmiyor.

Türkiyede ise kripto para alip satacaginiz platform azligi gerek kripto paralar hakkinda bilgi eksikligi gerekse yazilim alt yapisinin yetersizligi ile yetersiz durumda.

Bugün kullandigim 3 farkli siteyi inceleyecegim:

paribu.com:

++ Arayüzü güzel paribu sitesi güzel görünen bir alis/satis platfomu kurmus durumda ve fleksible mobile uygun arayüzü var. Coinleri soguk oda dedikleri internet agi disinda tuttuklarini söylüyorlar. Türkiyede günlük islem hacmi en büyük kripto para sitesi diyebiliriz.

-- Yüksek komisyon oranlari ve sadece bitcoin islemleri yapilmasi kullanicilarini üzüyor. Insanlar farkli coinlere yatirim yapmak istiyor ancak seçenek malesef yok.


koineks.com:

++ Farkli coinleri alabileceginiz islem hacmi yüksek bir kripto para sitesi, Bitcoin, Etherium, Litecoin ve Dogecoin alabilirsiniz.

--Site çok yavas, sayfayi açmaniz bile gayet uzun sürüyor. Islemler hakkinda detayli bilgiyi göremiyorsunuz. Komisyonlari Paribu ile benzer, daha düsük olsa daha çok kisi alis veris yapar. Alim satim sirasinda rakam girmek çok zahmetli. Bir tipteki bütün coinleri tek bir cüzdanda tuyuyorlar ve çok tehlikeli.

evarlik.com

++ Sade ve düzgün bir arayüzü var fleksible, mobile uygun arayüzü var. Bitcoin, Litecoin, Dogecoin ve en önemlisi Ripple XRP ve IOTA coinlerini alip satabiliyorsunuz. Site hizli, fiyat degisimlerini aninda görebiliyorsunuz. Sunucularini google cloud üzerinde tuttuklarini söylemisler. Henüz yeni bir site.

-- Site nispeten yeni, islem hacmi yüksek degil. Ripple ve IOTA gibi keske daha farkli coinleri de getirseler.
 
Google ads alanı