Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

Scrollbar ile yükleme yaparken sonraki verileri durdurmak

Katılım
11 Mar 2018
Mesajlar
176
Arkadaşlar şöyle bir şey yapmak mümkün mü, Scrollbar en alta inince yeni verileri yüklüyorum. Sorun kullanıcı mouse ile hızlı bir şekilde scrollbarı aşağı indirince veriler tekrar ediyor. Bende bunun önüne geçebilmek için şöyle bir şey düşündüm;

Scrollbar sayfanın yarısına kadar inince yeni veriler yüklenmeye başlayacak, önce verilerin tamamı yüklenecek daha sonra sayfada görünecek.

Böyle bir şey yapmak mümkün mü?

Bu scroll ile yükleme olayı iyice canımı sıkıyor. Yapmak istediğim kısaca facebookta scrollu aşağı çekin anlarsınız, sayfa yarıya gelince yüklenmeye başlıyor.

Benim kodlarım şöyle basit bir mantıkta
Kod:
$(window).scroll(function(){
if ($(window).scrollTop() == ($(document).height() - $(window).height())){
LastMSGFuntion();
}
});
ama facebookta daha farklı. Acaba bunun mantığı nedir?

İhtiyacım olan şey sayfa yüklemesi bitmeden sonraki verileri yeniden yüklemesin. Kullanıcı scroll u mouse ile hızlı bir şekilde aşağı çektikten sonra sayfa yüklenirken tekrar hızlıca aşağı çekince eğer sayfa yüklenmediyse aynı verileri tekrar ediyor. Bu yüzden yükleme bitmeden sonrakileri yüklemesini engellemem lazım
 
Google ads alanı