Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

PC satışlarında düşüş devam edecek

Katılım
3 Mar 2018
Mesajlar
1,647
Araştırma ve analiz şirketi Gartner’ın ocak ayı içerisinde yayımladığı 2013 yılı 4. çeyrek PC raporu bilgisayar satışlarında düşüşün devam ettiğiniz göstermişti. Toplam 82.6 milyon bilgisayar satışına rağmen 2012 yılı 4. çeyrekle kıyaslandığında yaklaşık %7′lik bir düşüş söz konusuydu. 2013 yılındaki genel düşüş ise %10 seviyesine ulaşmaktaydı.

Uluslararası veri şirketi (IDC) tarafından yayımlanan yeni rapor ise PC dünyasında yaşanan düşüşün 2014 yılında da devam edeceğini gösteriyor. IDC’ye göre PC satışlarındaki düşüş 2014 yılında %6 seviyesinde olacak. Satışlardaki düşüşün 2018 yılına kadar sürmesi de beklenirken, Windows 8′in bir önceki nesil işletim sistemi Windows 7 kadar ilgi görmemesi ve özellikle tablet satışlarının düşüşlerdeki bir numaralı etkenler olduğunu ifade ediliyor.
 
Google ads alanı