iThemes Security Away Mode Ayarları

Nursen

Paylaşımcı Üye
Away Mode

Away modu etkinleştirmek demek, belirlediğiniz saatlerde site admin panelini, yani site giriş panelini tamamıyla kapatmak demek. Site admin panelini belirli saatlerde tamamen kapalı tutarak saldırı riskini azaltabilirsiniz. ( Eğer üyelik sisteminiz yoksa )

Ben bu özelliği aktif olarak kullanmıyorum ancak yine de kullanmak isterseniz gece saatleri 4 ile sabah 7 arası ( hiç giriş yapmadığınız saatler ) site admin panelini kapatmak için mantıklı olabilir.

Not: Bir de eklenti saati ile ( ki bu saat away mode ayarları sayfasında yazar ) Türkiye saati arasında farklılık var. Saatleri set ederken bu farkı da mutlaka göz önünde bulundurun.

#Type of Restriction: Admin paneli kapatma işleminin günlük ya da bir kerelik olmasını seçiyoruz. Eğer admin panelinizin devamlı olarak belirli saatlerde kapalı kalmasını istiyorsanız günlük seçeneğini seçin.

#Start Time: Bu seçenekten ise başlangıç saatini seçiyoruz. Başlangıç saatinizi genelde sitenize giriş yapmadığınız saatlerde seçmelisiniz. Bir çok insan için en uygun olan zaman gece saatleridir diye düşünüyorum.

#End Time: Admin panelinin tekrar aktif olacağı saatide buradan belirliyoruz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar