God mode nedir bu ayarlara nasıl ulaşılır

Nursen

Paylaşımcı Üye
God mode nedir bu ayarlara nasıl ulaşılır

Windowsu uzun süredir kullanıyorsanız God Mode (Tanrı Modu) kavramını duymuşsunuzdur ilk olarak Windows Vistada sunulan bu özelliğin diğer adı "Windows Master Control Panel" dir ana amacı ise

işletim sisteminin kontrol paneli ayarlarına tek bir klasörden erişmenizi sağlamaktır. God Mode genelde Bilişim sektöründe çalışan kişilerin ve ileri düzey windows kullanıcılarının işine yarar çünkü Windows'da kullanmak istedikleri neredeyse tüm yönetim görevlerine kolayca erişebilirler. Microsoft Klasik denetim masasının kullanımını tamamen kaldırmak istediğinden , denetim Masası için pratik erişilen bir kısayol sunmuyor. God mode u akıllı telefonunuzdaki geliştirici ayarların etkinleştirilmesi gibi de düşünebilirsiniz. Aşağıda açıklanan yöntem Windows 10 dan Vista ya kadarki tüm sürümlerde geçerlidir.

God Mode (tanrı Modu) Kısayolu nasıl oluşturulur

İlgili kısayolu oluşturmak için hesabınızın yönetici ayrıcalıklarına sahip olduğundan emin olun.
1. Masaüstünüze sağ tıklayıp Yeni - klasör deyin
Yeni klasör

2. Ardından klasörün ismine aşağıdaki kodu yapıştırın ve Enter tuşuna basın
GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
Klasör ikonu anında God Mode ikonuna dönüşecektir. Bu ikona tıklandığında Tüm ayarların yeraldığı klasör açılacaktır.
God mode oluştur

Elbette üstteki şekilde uğraşmadan direkt çalıştırdan da God Mode ayarlarına ulaşabilirsiniz bunun için Klavyenizdeki Windows + R tuşlarına bastıktan sonra açılan çalıştır ekranından aşağıdaki komutu kullanmanız yeterlidir.
shell:::{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
Üstteki komut çalıştırıldığında veya masaüstüne oluşturduğunuz kısayola tıkladığınızda karşınıza Tüm ayarları içeren God mode açılacaktır.
god mode

God Mode oluşturulurken kullanılan harf ve rakamlardan oluşan Kod unutulabilir bu sebeple bir tıkla masaüstünüze God Mode ikonu oluşturmak istiyorsanız safya sonundaki linkten edineceğiniz Vbscript i kullanabilirsiniz. Bu script bir tıkla masaüstünüze God Mode oluşturacak ve aşağıdaki gibi Bilgilendirici bir mesaj çıkartacaktır.
vbs ile God mode

Script Klasör kontrolü yaptığı için Eğer halihazırda masaüstünde God Mode bulunuyorsa yeniden oluşturmayıp size ilgili özelliğin masaüstünde bulunduğunu belirten bir uyarı mesajı çıkartacaktır.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar